Саметова Фаузия Толеушайыққызы, Профессор м.а.

Саметова Фаузия Толеушайыққызы

fauziya.sametova@yu.edu.kz

Қызметі: «Әлем тілдері» кафедрасының профессор м.а.
Ғылыми дәрежесі: филология ғылымдарының кандидаты, қауымдастырылған профессор
Сабақ беретін пәні: «Зерттеулердің инновациялық әдістері және коммерциализация», «Шетел әдебиетінің тарихы», «Лингвистикалық зерттеулердің әдіснамасы», «Әдебиеттік зерттеулердің әдіснамасы», «Көркем мәтінді филологиялық талдау»
Ғылыми қызығушылығы: лингвомәдениеттану, екінші тілді оқыту әдістемесі, орыс тілі шет тілі ретінде, оқулық жазу теориясы мен практикасы
Жарияланымдары:  ғылыми еңбектерінің саны 150-ден астам жарияланымды құрайды, оның ішінде оқу процесінде пайдалану үшін ҚР БҒМ ұсынған 5 орыс тілі мен әдебиеті пәнінен мектеп оқулықтары, Скопус базасының журналдарында 5 мақала, ғылыми зерттеулердің нәтижелерін жариялау үшін Ғылым және жоғары білім саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитеті ұсынған журналдарда 37 мақала, 1 монография, 3 ұжымдық монография, ЖОО студенттеріне арналған 2 электрондық оқу құралы және 1 электрондық оқулық, мектеп оқулықтарының авторларына арналған 2 қашықтықтан оқыту курсы, ЭЕМ-ге арналған бағдарлама: «Орыс тілі мен әдебиеті пәні бойынша цифрлық білім беру ресурсы https://auyl-school.kz/», халықаралық конференциялар жинағында мақалалары жарияланған. 20-дан астам авторлық құқық туралы куәлігі бар.