Билялова Гульмира Николаевна, Қауымдастырылған профессор

Ғылыми атағы: Философия ғылымдарының докторы, Қауымдастырылған профессор
Сабақ беретін пәні: Философия, Ғылым тарихы мен философиясы
Ғылыми жұмыстары:
1988-2023 ж. — Этнос философиясы, этникалық сана және этникалық мәдениет, этникалық психология, білім беру, діни экстремизм мен терроризмнің алдын алу және т.б. 100-ден астам мақала.
1999 ж. — «Қазақ халқының менталитеті және діни мәдениеті»студенттері мен магистранттарына арналған оқу құралы
2000 — 2005 жж. — «Адамтану» Орталық Азия халықаралық жобасының курстары бойынша орыс және ағылшын тілдерінде 8 оқу құралы (авторлық ұжым мүшесі):
2008 ж. — «Этникалық жады: философиялық-мәдени рефлексия» ғылыми монографиясы
2013 ж. — «Қазіргі кезеңдегі этносаясат» ғылыми монографиясы (Ертіс өңірі бойынша этно-социологиялық зерттеуімен).
2020-2021 жыл – «Орталық Азия әлемінің суреті: тарих және қазіргі заман» магистранттарына арналған ғылыми-әдістемелік кешен (оқу құралы, әдістемелік материалдар) (Ш. Ш. Уәлиханов атындағы Тарих және этнология институтының магистранттары үшін)