Әзірбайжан Республикасының Ақтау қаласындағы Бас консулдығы Әзірбайжан орталығымен бірлесіп 8 қараша – Жеңіс күнін атап өтті.

Шараға Әзірбайжан мен Түркия консулдығы, орталық қызметкерлері, сондай-ақ жерлестеріміз бен студенттеріміз қатысты.
«Әзірбайжан орталығы» қоғамдық қорының директоры Илкин Оруджов шараға қатысқан қонақтарға шын жүректен алғыс айтып, қатысушыларды Жеңіс күнімен құттықтап, жеңіс Елбасының басшылығымен Қарулы Күштеріміздің сарбаздары мен офицерлерінің есімімен қамтамасыз етілгенін атап өтті . Осы әділетті соғыста Әзірбайжанның әділдігін қолдаған елдерге ризашылығын білдірген директор Біріккен Ұлттар Ұйымы Қауіпсіздік Кеңесінің Арменияның басып алған жерлерімізді сөзсіз босатуы туралы төрт қарарының орындалмағанын атап өтті.
Бас консулдықтың басшысы Эльчин Мамедов өз сөзінде Әзірбайжанның 44 күндік Отан соғысы мен Жеңіс күні туралы ақпарат беріп, Әзірбайжан жерлерін армян басқыншыларынан азат ету және елдің аумақтық тұтастығын қалпына келтіру туралы айтты. Консул соғыстың 44-ші күні, 2020 жылдың 8 қарашасында ержүрек Әзірбайжан әскері көне Шуша қаласын азат еткенін және бұл операция туралы материалдар әлемдік баспасөзде жарияланғанын атап өтті. Дипломат Шушаның әрбір әзірбайжандықтың жүрегінде тұратынын, бұл қала тек Әзірбайжанның тарихы мен мәдениеті үшін ғана емес, бүкіл түркі өркениеті үшін маңызды екенін атап өтті. Шуша әлемге көптеген атақты әншілерді, композиторларды, жазушыларды, ақындарды берді. Э.Маммадов бүгінде басқыншылардан азат етілген жерлерінде, соның ішінде Шуша, Ханкенди, Ходжалы, Ходжавенд, Аскеран және Қарабақтың басқа да қалалары мен ауылдарында Әзірбайжанның үш түсті туы желбіреп тұрғанын мақтанышпен айтты.
Түркияның Бас консулы Сабри Алптекин әзірбайжан халқын Жеңіс күнімен құттықтап, бауырлас Әзірбайжан халқына бейбітшілік, амандық және гүлдену тілегін жеткізді. Дипломат Отан соғысында шейіт болған боздақтардың рухы жәннатта болсын деп тіледі.
Іс-шараға сонымен қатар Маңғыстау облысы Әзербайжан диаспорасының төрағасы Шамсаддин Гусейнов, «Маңғыстау облысының Қарабақ соғысы ардагерлері» қоғамдық бірлестігінің төрағасы Нияз Әбдірашит, туризм және тілдер факультетінің деканы Ақмарал Отарова қатысты.
Одан кейін Yessenov University студенттерінің өнер көрсетуі болды. Баяндамашылар Әзербайжан Президенті, еліміздің Қарулы Күштерінің Жоғарғы Бас Қолбасшысы Ильхам Әлиевтің басшылығымен қол жеткізген бұл әскери-саяси жеңіс ғасырлар бойғы тарихымыздағы ең айтулы және жарқын оқиғалардың бірі екенін ерекше атап өтті.
Сондай-ақ шарада соғыс барысы туралы деректі фильм көрсетіліп, жеңіске арналған стенд қойылды.